سال تحصیلی 97-96

 

پروژه های زیست دوره اول

عنوان پروژه:

تشخیص بیماری های پوستی

 

دانش آموزان:

آیدا مکشاهی، یگانه باقری

چکیده:

بیماری های پوستی از آنجایی که بیشترین علائم ظاهری را نشان می دهند نسبت به دیگر بیماری ها نمود خارجی بیشتری دارند و معمولا از این جهت ناراحتی بیشتری برای فرد بیمار ایجاد می کنند. علائم ظاهری در این دسته از بیماری ها باعث می شود تشخیص این گونه بیماری ها به معاینه های داخلی کمتری نیاز داشته باشد. بنابراین هدف در این پژوهش این بود که روی بیماری های پوستی تا جایی که علائم ظاهری داشتند، جست و جوی کاملی انجام دهیم و آن ها را با توجه به علائمشان به صورت درختی تقسیم بندی کنیم. بعد از تقسیم بندی با چهار گره کلی در گراف درختی موفق شدیم بیماری ها را در دسته های مخصوص خودشان قرار دهیم.

عنوان پروژه:

ساخت عصاره ضدعفونی کننده هوا

 

دانش آموزان:

پارمیدا اسکندری، بیتا صادق زاده، پرنیان فریور، ماهک یاری

چکیده:

محیط های بسته: میکرو ارگانیسم های موجود در فضای بسته عمدتا از منابع انسانی هستند. ولی علاوه بر آن میکروبهای موجود در هوای بیرون نیز می‌توانند وارد آن شوند. برخی از سطوح و اشیا در فضای بسته نیز ممکن است از منابع انتشار میکروبی باشند. در این پژوهش به کمک ترکیبی از مواد طبیعی ضد میکروب مایع ضدعفونی کننده ای ساخته شده است که با حرارت دادن این مایع به کمک یک وسیله ساده ثابت شد میکروب های کمتری در هوای اطراف آن رشد کردند. این وسیله به سادگی می تواند در محیط منزل و همچنین اتاق استراحت بیماران در بیمارستان ها استفاده شود. از آنجا که مواد سازنده این ترکیب طبیعی هستند، ضررهای ناشی از ضدعفونی کننده های شیمیایی را نداشته و همچنین هزینه خیلی پایین تری دارند.

عنوان پروژه:

آشپزی و مواد مهارکننده مزه

 

دانش آموزان:

دیبا منصوری، پادینا خلج

چکیده:

کاری که قرار است انجام دهیم این است که چطور بتوانیم مزه ی شیرینی را  در بعضی غذا ها که زیادی ریخته می شود درست کنیم. و هدف ما پیدا کردن مسیر ملکولی و موادی که آن را مهار می کند را پیدا کنیم تا بتوانیم کار را انجام دهیم.

سوال اصلی این پروژه این است که چگونه با استفاده ازشلاتور یعنی همان ماده ی مهار کننده ی مواد شیرینی بتوانیم مزه ی شیرینی را نابود یا کم کنیم و یا مسیر مولکولی چیست و چه نقشی در تشخیص  مزه ها علل خصوص شیرینی دارد و چگونه بتوانیم ان مزه را از بین ببریم.

 

عنوان پروژه:

خمیردندان گیاهی

 

دانش آموزان:

عسل سلطانی، هلیا سعیدی،

کیانا مغانی

چکیده:

خمیردندان های شیمیایی که در بازار وجود دارند پس از مدتی به مینای دندان آسیب میرسانند بنابراین ما تصمیم گرفتیم خمیردندان گیاهی بسازیم که از مواد طبیعی ساخته شده باشد تا به مینای دندان آسیب نرساند.

اول جایگزین همه ی مواد شیمیایی را که در خمیردندان ها وجود دارد پیدا کردیم سپس عصاره ی آنها را بدست آوردیم و با یکدیگر ترکیب کردیم.

برای آزمایش خمیردندانی که درست کردیم به دو عدد دندان مصنوعی نیاز داریم سپس یک خمیردندان معمولی تهیه کردیم و روی یکی از دندان های مصنوعی آن خمیردندادن معمولی و روی دیگری محلولی را که درست کردیم آزمایش میکنیم و هر روز که از آن ها استفاده می کنیم از دندان ها عکس برداری میکنیم تا میزان تمیزی آن ها را بعد از کذشت زمان باهم مقایسه کنیم.

عنوان پروژه:

جا مسواکی ضد باکتری

 

دانش آموزان:

ویانا حسن پور، آندیا غوث،

 رومینا حمیدی

 

چکیده:

جامسواکی های نگه داری شده در محیط مرطوب سرویس بهداشتی باعث رشد بسیاری از میکروب ها در جامسواکی و همچنین روی مسواک ها می شوند. انتقال میکروب ها از طریق دهان به بدن می تواند باعث به وجود آمدن بیماری های مختلفی گردد. بنابراین ما تصمیم گرفتیم که یک جامسواکی ضد باکتری بسازیم. برای ساخت جامسواکی از بدنه ای از جنس استیل، لامپ یووی، و یک دکمه برای روشن شدن لامپ یووی استفاده کردیم. همچنین جاهایی برای گذاشتن مسواک ها و دری برای بسته نگه داشتن جا مسواکی تعبیه کردیم. ابتدا یک جا مسواکی معمولی و جا مسواکی ضد باکتری را کنار هم گذاشته و چند مسواک مثل هم را توی هر دو جا مسواکی قرار می دهیم. از مسواک ها به طور مساوی در سی دو هفته استفاده می کنیم تا ببینیم کدام جا مسواکی کمتر باکتری گرفته است. از مایع جمع شده در هر دو جامسواکی نمونه چند قطره روی آگار کشت داده شد و میزان و نوع باکتری های آن سنجیده شد. با دوبار تکرار آزمایش مشاهده شد که جا مسواکی ضد باکتری، باکتری کمتری نسبت به معمولی دارد. همچنین در محیط کشت حاوی نمونه های جامسواکی دارای یووی نسبت به معمولی، انواع باکتری های کمتری مشاهده شد.