وبلاگ نرگس صبری

مشاور آموزشی چگونه باید باشد

 
با پیچیده تر شدن جامعه، مدارس ما باید روش های خود را برای آماده سازی دانش آموزان برای مواجهه با چالش های قرن بیست و یکم توسعه دهند.. به عنوان یک مشاور آموزشی، می‌توانید با مشاوره دادن به معلمان، خانواده‌ها، مدیریت مدرسه، هیئت‌مدیره مدارس و مقامات دولتی در مورد بهترین تکنیک‌ها و فناوری‌های آموزشی مورد استفاده در کلاس‌های درس در سراسر کشور، به تحقق آن کمک کنید. مشاوره تحصیلی یک فرصت شغلی با ارزش و در حال گسترش برای کسانی است که در تلاش برای بهبود بهترین شیوه های آموزشی هستند.

چگونه با نوجوانانمان درباره رویدادهای جاری صحبت کنیم

 
در حالی که سال جدید فرصتی را برای نگاه کردن به دوران سختی برای بسیاری فراهم می‌کند و امیدی را برای آنچه در پیش است ارائه می‌کند، واضح است که ما هنوز در «زمان‌های بی‌سابقه» زندگی می‌کنیم - عبارتی که بسیاری از مدت‌هاست از آن خسته شده‌اند. با ادامه چالش‌های همه‌گیری کووید-19 و چالش­های روزانه زندگی، نیاز داریم که  دقیق­تر به اطرافمان نگاه کنیم و مراقبت بیش­تری درباره روابط  خود با فرزندانمان داشته باشیم.
 

کودکان شاد

 
 
گذراندن دوران  کودکی شاد و سالم می تواند فرزندانمان را برای موفقیت در زندگی آماده کند. اما بسیاری از ما والدین نمی‌دانیم  که دقیقاً چگونه در دنیای امروز بچه‌های شاد تربیت کنیم. تربیت فرزندان شاد به معنای ایجاد لذت لحظه ای یا رضایت فوری آنها نیست. در واقع، کاملا برعکس است.
 

سم زدایی دیجیتال

 
سم زدایی دیجیتال به دوره زمانی اطلاق می شود که فرد از استفاده از دستگاه های فناوری مانند گوشی های هوشمند، تلویزیون، رایانه، تبلت و سایت های رسانه های اجتماعی خودداری می کند. "سم زدایی" از دستگاه های دیجیتال اغلب به عنوان راهی برای تمرکز بر تعاملات اجتماعی در زندگی واقعی بدون حواس پرتی در نظر گرفته می شود. با چشم پوشی از دستگاه های دیجیتال، حداقل به طور موقت، افراد می توانند استرس ناشی از اتصال مداوم را رها کنند.
 
دلایل سم زدایی دیجیتال

ابزارهای استفاده از اینترنت و کنترل والدین

کودکان و نوجوانان امروزی در سنین مدرسه از نظر دانش فناوری پیشرفته‌تر می‌شوند و اغلب از آنچه والدین خود در مورد این ابزارهای پیشرفته می‌دانند پیشی می‌گیرند.
 
در حالی که برای برخی از بچه ها این در واقع به این معنی است که آنها در حال یادگیری زبان های کامپیوتری، ایجاد وب سایت، و حتی ساختن روبات ها هستند، بسیاری دیگر به سادگی از فناوری امروزی برای تماشای ویدیو در YouTube، بازی­های آنلاین(بازی های نقش آفرینی آنلاین چند نفره) یا ارسال متن استفاده می کنند.

پرخاشگری

 
 رفتار پرخاش­گرانه می تواند بخشی طبیعی از رشد کودک باشد اما این  رفتار آنها در طول سال های پیش دبستانی به طور معمول شروع به فروکش می کند.
با این حال، پرخاش­گری گاهی اوقات می تواند نشانه ای از یک مشکل بزرگتر باشد. در برخی شرایط، والدین ممکن است نیاز به کمک حرفه ای داشته باشند.
 
چرا بچه ها پرخاشگرانه رفتار می کنند

ابزارهای معلمان برای اندازه گیری دانش آموزان

معلمان از ابزارهای مختلفی برای اندازه گیری این­که دانش آموزانشان یک مفهوم یا موضوع را یاد گرفته اند، استفاده می کنند، مانند آزمون های دوره­ای، آزمون های استاندارد، ارائه شفاهی و ارائه مطالب در قالب کنفرانس. اما استفاده صحیح از این نوع ارزشیابی ها تا حدی متکی به تدریس موضوعی است که در محیط مدرسه توسط معلم تدریس می شود!
هنگامی که فرزندتان را در خانه آموزش می دهید، ممکن است از خود بپرسید "چگونه بفهمم فرزندم چیزی یاد می گیرد؟" این یکی از رایج ترین سوالاتی است که والدین می پرسند زیرا سبک یادگیری بسیار متفاوت از مدرسه است.

مزایای شکست

 

چرا پاسخ صحیح همیشه بهترین پاسخ نیست.

شکست ، واژه ای است که معمولا با مفاهیم منفی مانند ترس و اضطراب همراه است، چنین درکی خطرناک است  زیرا شکست پتانسیل نامحدودی برای کمک به رشد ما دارد. از طریق شکست و اشتباه می توانیم ایده های بدیع و خلاقانه ای را کشف کنیم. اگر «شکست» نبود، اگر "شکست" نبود، برخی از مفاهیمی که بدیهی می­پنداریم، وجود نداشتند. برای مثال، لامپ را در نظر بگیرید که توسط توماس ادیسون اختراع شد، و جمله معروفش قدرت شکست را به زیبایی نشان می دهد: